[TŁUMACZENIE] 140602 Oficjalne oświadczenie C-JeS odnośnie wykorzystania piosenki Junsu w dramie „You’re All Surrounded”

screen-shot-2014-06-01-at-9-06-58-pm

Witajcie. Chcemy podać informację poprzez oficjalne konto JYJ. Pierwotnym wykonawcą piosenki (skomponowanej przez Jeon Haesung’a) z OST dramy SBS jest Kim Junsu.

27 maja dowiedzieliśmy się od strony kompozytora Jeon Haesung’a, że Lee Seungchul-sunbaenim chce nagrać remake piosenki ‘I’m in Love/사랑하나봐’ do OST, do której prawo własności zastrzegł Kim Junsu oraz umieścił ją na swoim drugim solowym albumie.

Otrzymaliśmy informację, że będzie on (remake) wydany 5 czerwca, a w trakcie uzgadniania możliwości wykorzystania piosenki z kompozytorem również taki proces będzie miał miejsce w przypadku oryginalnego wykonawcy. Ze względu na to, że prośba wyszła od sunbaenim, zgodziliśmy się z radością.

Jednakże 29 maja, dwa dni po wystąpieniu o zgodę od nas, piosenka została wypuszczona w trakcie emisji nieoficjalnie, jako OST. Następnego dnia agencja produkcyjna opublikowała artykuły, w których była zawarta informacja o tym, że jest to nowa piosenka Lee Seungchul’a.

W momencie, gdy media o tym poinformowały, a w artykułach nie zawarto, że oryginalnym wykonawcą jest Kim Junsu, tak jak nam to obiecano, oficjalnie zgłosiliśmy to do kompozytora i agencji produkcyjnej 30 maja.

Agencja, jak i departament służby informacyjnej SBS przeprosił nas i ogłosił, że na nowo opublikują artykuły już z adnotacją o oryginalnym wykonawcy. Jednakże żadne ponowne oficjalne oświadczenie nie zostało jeszcze opublikowane.

Dodatkowo 1 czerwca z konta na Twitterze, które podawane jest jako oficjalne konto Lee Seungchul’a wypłynęła informacja o tym, że rozważano, czy wspomnianą piosenkę umieścić na zeszłorocznym albumie Lee Seungchul’a , i że Kim Junsu nie jest jej oryginalnym wykonawcą. Ci, którzy pokochali ‘I’m in Love/사랑하나봐’ XIA Junsu natychmiast wzięli udział w szerzeniu informacji, że to on był pierwotnym wykonawcą utworu.

Nie możemy się odnieść do własności piosenki, albo praw do niej. Jednakże w tej sytuacji, gdzie utwór z tą samą melodią i tekstem został upubliczniony przez agencję produkcyjną OST i posiadamy niepodważalny dowód, że oryginalna piosenka istnieje i chroniona jest prawem autorskim według Korea Music Copyright Association**na drugim albumie Kim Junsu, jedyne czego sobie życzymy, to by zostało to potwierdzone.

Zarówno management Kim Junsu, jak i C-JeS otrzymało niezliczone prośby o potwierdzenie pierwotnego wykonawcy. Chcemy podkreślić jeszcze raz, że ta sprawa nie dotyczy praw do piosenki, czy nowej piosenki sunbae.

Złożyliśmy prośbę, by kompozytor i agencja ujawnili prawdę dotyczącą tej sytuacji najszybciej, jak się da, by zatrzymać mylące informacje krążące wśród fanów obydwu piosenkarzy.

Dziękujemy.

** ‘I’m in Love/사랑하나봐’ zarejestrowana w Korea Music Copyright Association pod nazwiskiem Kim Junsu i jego drugim albumem (przez: @Lucete_sJYJ)

junsu

Źródło: JYJ Official Facebook
Tłumaczenie na angielski: Intoxication
Tłumaczenie na polski: akeshine@tvxqpoland
Udostępniono przez: WBC

About akeshine

Kpopholic ^^ TV5XQ! Always keep the faith...hope to the end~

Posted on 02/06/2014, in Tłumaczenia and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: