[NEWS] 150415 „Prawo JYJ”, by zapobiec umieszczaniu gwiazd na czarnej liście bez uzasadnienia?

jyj4

13 kwietnia Kim Junsu wział udział w nagraniach programu muzycznego EBS, „Space Sympathy”. To było jego pierwsze pojawienie się w muzyczynym show w koreańskiej telewizji od sześciu lat – wcześniej przez konflikt z SM Entertainment został zbanowany i nie mógł pojawiać się w telewizji, w Korei.

By nie dopuścić do tego, by zdarzyło się coś takiego ponownie, zaproponowano „prawo JYJ” – miałoby to na celu ochronę gwiazd przed banowaniem bez podania odpowiedniego powodu.

14 kwietnia członkini zgromadzenia ustawodawczego, Choi Min Hee, członek Ministerstwa Nauki, ICT i Future Planning, złożyła projekt ustawy, która miałaby na celu poprawę przepisów dotyczących stacji telewizyjnych. 

Choi utrzymuje, “W lipcu 2013 Fair Trade Commission wydała nakaz poprzedniej agencji JYJ i związanym z nią organizacjom zaprzestania ingerowania w promocję grupy, ale JYJ nadal nie jest w stanie pokazywać się w programach muzycznych i nadal pojawiają się niesprawiedliwe zagrania,” po czym dodała, “Poza sprawą agencji, która blokuje oferty od stacji telewizyjnych jest jeszcze kwestia kar dla stacji, które robią dokładnie do samo.”

Ustawa miałavt bronić gwiazdy przed nieuzasadnionym banowaniem w telewizji i zezwolenie, by Korea Communications Commission mogła podjąć odpowienie kroki, jeśli działoby się coś podobnego w przyszłości.

Źródło: nate + soompi
Tłumaczenie na polski: akeshine@tvxqpoland
Udostępniono przez: WBC | tvxqpoland

Reklamy

About akeshine

Kpopholic ^^ TV5XQ! Always keep the faith...hope to the end~

Posted on 16/04/2015, in News and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: